کد خبر: 81987286 (5209328) | تاریخ خبر: 12/12/1394 | ساعت: 13:25|

رئیس حوزه علمیه سمیرم:  

خانواده ها به پوپایی حوزه های علمیه کمک کنند

سمیرم، اصفهان- ایرنا-  رئیس حوزه علمیه حضرت امام صادق (ع) شهرستان سمیرم از خانواده ها خواست با تشویق ثبت نام فرزاندشان در حوزه علمیه به پویایی این مراکز کمک کنند.

                        حجت الاسلام اکبر سعادت روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پذیرش طلبه در حوزه علمیه از 10 اسفند ماه آغاز شده و خانواده ها می توانند تا پایان خرداد 95 برای ثبت نام فرزندانشان به این مرکز مراجعه کنند.
وی خاطر نشان کرد: امیدواریم با حضور و استقبال خوب علاقه مندان و خانواده ها روبرو شویم تا بتوانیم گامی در مسیر بهبود وضعیت فرهنگی و مذهبی شهرستان برداریم.
حجت الاسلام سعادت افزود: حوزه علمیه یکی از قطب های مهم فرهنگی و مذهبی هر شهری است که برای پویایی آن شهر می بایست به این سنگر مستحکم اسلام توجه ویژه داشت.
رئیس حوزه علمیه سمیرم تصریح کرد: حضورروحانی بومی در مساجد، مدارس و محله های مختلف می تواند بسیاری از مشکلات جامعه کنونی را حل کند که تحقق این امر و رهایی از مشکلات فرهنگی نیازمند توجه خانواده ها به منظور تشویق فرزندانشان برای تحصیل در حوزه است.
وی گفت: نبود روحانی بومی در بسیاری از مراسم فرهنگی و مذهبی و همچنین در مناسبت های مختلف مانند ماه محرم، صفر و رمضان زنگ خطر را در شهرستان سمیرم به صدا در آورده که حوزه علمیه امام صادق (ع) سمیرم با تعامل و همکاری مسئولان و خانواده ها می تواند گامی بلند برای حل این مشکل بردارد.
این مسوول حوزوی اظهار کرد: پایه یکم تا ششم در زمان حاضر در حوزه علمیه امام صادق (ع) فعال و دارای کیفیتی بالاست که گواه این ادعا کسب مقامات استانی این حوزه است.
شهرستان سمیرم با افزون بر 100 هزار جمعیت در 160 کیلومتری جنوب اصفهان واقع شده است.
ت/7147/ 6022

منبع : ××× سمیرم سرزمین هزار چشمه ××× |حوزه علمیه سمیرم
برچسب ها : حوزه ,علمیه ,سمیرم ,خانواده ,شهرستان ,فرهنگی ,حوزه علمیه ,امام صادق ,علمیه سمیرم ,شهرستان سمیرم ,علمیه امام ,حوزه علمیه سمیرم